سوالات تشریحی درس سیمان شامل ۱۰۳ سوال با پاسخنامه تشریحی (ترم اول ۹۹-۹۸ ) با فرمت ورد در ۵۸ صفحه

بخشی از متن سوالات :

س۱- سیمان چه نوع محصولی است؟

سیمان یک چسب سرامیکی است که از ترکیب زینترشده  مخلوط  آهک، خاک رس (محتوی مقادیر زیادی اکسید سیلیسم – اکسید آلومینویم  و مقادیر کمی اکسید آهن -اکسید منیزیم  و اکسید های قلیایی) در کوره سیمان به شکل کلینکر تولید می شود.کلینکرهمراه ۴ الی ۶ درصد گچ معدنی به صورت پودر نرم آسیاب می شود. به این پودر سیمان می گویند. پودرسیمان میل ترکیب با آب دارد وبا آب ایجاد ژل چسبناکی بنام تربومولیت را می کند که باعث چسبیدن شنوماسه(سنگدانه)بهم می شود وباعث ایجاد بتن می شود . بتن درمجاورت هوا و در زیر آب ایجاد فازهای سیمانی را می کند، در آب حل نمی شود، ضمن داشتن ثبات حجمی بمرور سخت و مقاوم می شود . حداقل مقاومت فشاری بتن  باید پس از  ۲۸ روز زیر آب ماندن  ۲۵ نیوتون بر میلیمتر مربع باشد.

س۲- بتن چیست؟

بتن شن و ماسه (سنگدانه ها) بهم چسبانده شده توسط سیمان است.

س۳- نحوه کشف مواد چسبناک معدنی (سمنت – یا سیمانهای قدیمی ) را بنویسید.

بناهای قدیمی مثل اهرام مصر نشاندهنده ی ، شناخت بشر از برخی ملات های سخت شونده هستند. پس از کشف آتش انسان مجبور به مهارو نگاهداری آن بود. هنگامیکه از سنگهای آهکی برای مهار آتش استفاده کرد، این سنگها در مجاورت آتش تجزیه شدند و تبدیل به خاک شدند. در هنگام بارش باران این خاکها با آب باران ترکیب شده و به صورت دوغاب وارد سنگ خورده های اطرف خود شدند و پس خشک شدن باعث چسباندن سنگ خورده ها بهم و ایجاد یک توده مقاوم یکپارچه گشتند. به این ترتیب انسان متوجه شد که خاک حاصل از تجزیه آهک با آب ایجاد یک چسب مقاوم جهت چسباندن خورده سنگها بهم را می نماید. لذا از آن بعنوان مصالح ساختمانی استفاده کرد.       

دانلود متن ٬ ترجمه و شرح کامل رسائل شیخ انصاری word

دانلود جزوه خلاصه فیزیولوژی کنکوری و علوم پایه

دانلود خلاصه کتاب مهارتهای آموزشی و پرورشی شعبانی و صفوی (pdf+ppt)

دانلود خلاصه کتاب بهداشت روانی رشته روانشناسی ppt

خلاصه کتاب آمار و احتمالات کاربردی محمدرضا میرزاده - دانلود مستقیم

دانلود خلاصه کتاب نقش دل در مدیریت ppt

دانلود حل المسائل فیزیک هالیدی فارسی جلد اول ویرایش دهم

سیمان ,آب ,ایجاد ,  ,اکسید ,بتن ,می شود ,با آب ,را می ,    ,آب ایجاد

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


webdesign-me harmonybra Megan pikastarh amozesh نگین فیروزه ای وبلاگ شخصی مهندس بهروز آدینه دانلود خلاصه درس pdf Patricia تیم پرواز میم برند